Amerikassa jälleen

April 3, 2014 at 12:46 Leave a comment

Olen jälleen matkalla Yhdysvaltain itärannikolle Baltimoreen, jossa olin viimeksi joulukuussa 2012, reilu vuosi sitten, Adults with Stroke -konferenssissa. Nyt Baltimoressa on AOTA:n vuosittainen konferenssi, joka vetää helposti vertoja esimerkiksi Cotecin konferensseille. Tilkkutäkki on suunnaton ja seurattavia linjoja lukuisia.

Paraikaa istun koneessa ja lentoaikaa on jäljellä reilu tunti. Kun kone laskeutuu, olen ollut jalkeilla yhtäjaksoisesti 24 tuntia. Sen jälkeen suuntaan hotellille eikä unta varmaan tarvitse odotella. Jetlag on kuitenkin pirullinen: viime kerralla heräsin virkeänä kuin tatti klo 2 yöllä, vaikka koulutuspäivien päättyessä kuudelta illalla olin niin väsynyt että selvisin töin tuskin ruokakaupan kautta hotellille.

Tämä toimikoon disclaimerina tulossa oleville raporteille ja palasille konffan sisällöstä; jetlagiset aivoni ajattelevat vielä hyvin levänneitäkin sekavammin.

Huomenna lisää, ensimmäistä kertaa myös konffapaikalla on käytössä wifi!

Advertisement

Entry filed under: Uncategorized.

Kirja MS-taudin hallinnasta ja hoidosta ruokavalion ja funktionaalisen lääketieteen keinoin SARA -itsearviointi netissä

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Interact

You're welcome to comment on the posts both in English or Finnish. Whatever to keep the ideas flowing!

Categories


%d bloggers like this: